JRKs får nya domare i klubben - Varmt välkomna!

Det är mycket roligt att vi i Jaktretrieverklubben har förmånen att flera är intresserande av att påbörja sin resa mot att bli en fullfjädrad domare inom JRK.

Vi önskar våra nya domare varmt välkomna!
Att vi blir fler som kan agera som domare är en av förutsättningarna för att vi ska kunna möta våra medlemmars intressen och utveckla vår verksamhet.                                                            

Under året (2021) så har Lotta Fornås, Clara Andersson och Karin Skoog påbörjat sin träning som IP-domare och nu har vi det stora nöjet att också meddela att Marie Ahlgren kommer att påbörja sin träning som IP-domare under 2022.

Vill du engagera dig i klubben?
Det är även av vikt att vi får fler som engagerar sig i klubbens verksamhet. Under hösten tog klubben fram ett formulär där du kan anmäla dig som funktionär till olika funktioner. Har du inte redan anmält ditt intresse, så gör det här.

JRK Styrelse.